Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Budownictwo

produkty

Stałe Urządzenie Gaśnicze SIEX na FM-200

Stałe Urządzenie Gaśnicze SIEX na FM-200® to innowacyjny system gaśniczy, należący do grupy instalacji suchego gaszenia. System został opracowany z myślą o gaszeniu pomieszczeń wielkokubaturowych w jak najkrótszym czasie.

SPOSÓB DZIAŁANIA:
System SIEX na FM-200® składa się ze zbiorników z gazem wyposażonych w dysze dozujące i elektrozawory oraz układu sterowania z centralą automatycznego gaszenia. W momencie pojawienia się ognia, czujki wykrywcze przekazują sygnał do centrali, co rozpoczyna proces gaszenia. Ze zbiorników uwalniany jest gaz, który dyszami dozującymi rozprowadzany jest wewnątrz pomieszczenia. Jednocześnie uruchomiona zostaje odpowiednia sygnalizacja optyczna i dźwiękowa, informująca o podjętej akcji gaszenia.

ZALETY:
10 sekund! to czas w jakim SIEX na FM-200® skutecznie gasi pożar;
- doskonałe właściwości gazu FM-200® (w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska zamiennik halonu), gwarantujące skuteczność i pełną ochronę czułych urządzeń elektronicznych;
- ilość i wielkość zbiorników z gazem zawsze dostosowana do wielkości chronionego pomieszczenia 
- duże możliwości konfiguracji rurarzu rozprowadzającego, pozwalające na montaż zbiorników w innym niż zabezpieczane, przyległym pomieszczeniu;
- specyfika pracy systemu oparta na ciśnieniu 24 bar, nie wymagająca montażu specjalnych klap odprężających czy podnoszenia odporności ogniowej ścian i okien.
- możliwość skonfigurowania systemu w sposób pozwalający na ręczne uruchomienie procesu gaszenia.

ZASTOSOWANIE:
Stałe Urządzenie Gaśnicze SIEX na FM-200® przeznaczone jest do gaszenia pożarów z grupy A, B, C oraz urządzeń pod napięciem do 110 kV w pomieszczeniach zamkniętych o kubaturze powyżej 200m3. Doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przeciwpożarowe stacji i rozdzielni elektrycznych, hal produkcyjnych, stref podwyższonego ryzyka, rafinerii, magazynów, serwerowni, centrów przetwarzania danych, laboratoriów, skarbców, archiwów, bibliotek oraz wszędzie tam, gdzie znajdują się urządzenia i materiały wrażliwe na oddziaływanie innych środków gaśniczych.

Zapytaj o produkt
 
powrót do serwisu głównego