Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Budownictwo

produkty

Stałe Urządzenie Gaśnicze SUG PLISZKA na FE-36

Stałe Urządzenie Gaśnicze SUG PLISZKA na FE-36TM to w pełni zautomatyzowany i samodzielny system gaśniczy, przeznaczony do gaszenia pożarów grup ABC oraz urządzeń pod napięciem do 110 kV w pomieszczeniach zamkniętych. Charakteryzuje go skuteczność, precyzja i szybkość działania. Szczególnie polecany jako zabezpieczenie serwerowni, centrów przetwarzania danych, elektrowni i elektrociepłowni, laboratoriów, szpitali, archiwów, centrów finansowych i banków, skarbców, muzeów, galerii i bibliotek oraz wszędzie tam, gdzie zastosowanie proszkowych, wodnych i pianowych środków gaśniczych może zdestabilizować bieżącą działalność i narazić na znaczne straty finansowe i wizerunkowe.

SPOSÓB DZIAŁANIA:
System SUG PLISZKA na FE-36TM zbudowany jest ze zbiorników z gazem wyposażonych w dysze dozujące i elektrozawory oraz układu sterowania z centralą automatycznego gaszenia. W momencie pojawienia się ognia, czujki wykrywcze przekazują sygnał do centrali, co rozpoczyna proces gaszenia. Ze zbiorników uwalniany jest gaz, który dyszami dozującymi rozprowadzany jest wewnątrz pomieszczenia. Jednocześnie uruchomiona zostaje odpowiednia sygnalizacja optyczna i dźwiękowa, informująca o podjętej akcji gaszenia. System zabezpiecza kompleksowo - wypełnia środkiem gaśniczym całe pomieszczenia, chroniąc przed ogniem wszystkie znajdujące się w nich urządzenia.

ZALETY:
10 sekund! to czas w jakim SUG PLISZKA na FE-36TM skutecznie gasi pożar;
- doskonałe właściwości gazu FE-36TM (w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska zamiennik halonu 1211), gwarantujące skuteczność i pełną ochronę czułych urządzeń elektronicznych;
- ilość i wielkość zbiorników z gazem zawsze dostosowana do wielkości chronionego pomieszczenia;
- duże możliwości konfiguracji rurarzu rozprowadzającego, pozwalające na montaż zbiorników w innym niż zabezpieczane, przyległym pomieszczeniu;
- specyfika pracy systemu oparta na ciśnieniu 15 bar, nie wymagająca projektowania osobnych pomieszczeń na butle z gazem, montażu specjalnych klap odprężających czy podnoszenia odporności ogniowej ścian i okien.
- możliwość skonfigurowania systemu w sposób pozwalający na ręczne uruchomienie procesu gaszenia.

Zapytaj o produkt
 
powrót do serwisu głównego