Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Elektronika

produkty
  • Panel Gaśniczy FK-RACK i szafy serwerowe
  • Panel Gaśniczy FK-RACK
  • Panel Gaśniczy FK-RACK - czujki
Pliki do pobrania

Panel Gaśniczy FK-RACK

Panel gaśniczy FK-RACK to w pełni zautomatyzowane urządzenie gaśnicze, które skutecznie zabezpieczy przed ogniem czułe urządzenia elektroniczne w 19`` szafach serwerowych typu RACK oraz szafach automatyki o objętości nie większej niż 3,0m3.

FK-RACK to jednostrefowy, monolityczny panel automatycznego gaszenia o wysokości 2,5U, który jednocześnie wykrywa pożar i steruje procesem gaszenia. W panelu zamontowane są dwie czujki optyczne dymu, każda na innej linii detekcyjnej. Analizują one przejrzystość powietrza, a po wykryciu dymu rozpoczynają proces gaszenia. Towarzyszy temu sygnalizacja dźwiękowa i optyczna, pozwalająca kontrolować pracę systemu.

Skuteczność panelu gaśniczego FK-RACK gwarantuje gaz FE-36TM - w pełni bezpieczny dla ludzi, środowiska i urządzeń teleinformatycznych zamiennik halonu 1211.

Panel może zostać zaprogramowany w taki sposób, aby informacje o podjętej akcji gaśniczej były każdorazowo przekazywane po sieci IP do osób odpowiedzialnych za ochronę urządzeń. Dodatkowo specjalny moduł GSM umożliwi przekazanie tej informacji poprzez SMS.

Zapytaj o produkt
 
powrót do serwisu głównego