Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Produkty

produkty
  • Panel Gaśniczy FK-RACK
  • Panel Gaśniczy FK-RACK
  • Panel Gaśniczy FK-RACK i szafy serwerowe
Pliki do pobrania

Panel Gaśniczy FK-RACK

Panel gaśniczy FK-RACK to w pełni zautomatyzowane urządzenie gaśnicze, stworzone z myślą o kompleksowej i bezpośredniej ochronie przeciwpożarowej czułych urządzeń elektronicznych w szafach 19`` typu RACK.

SPOSÓB DZIAŁANIA:
Zamontowane w urządzeniu dwie czujki optyczne dymu analizują przejrzystość powietrza. Wykrycie obecności dymu bądź innych aerozoli przez jedną z czujek powoduje uruchomienie sygnalizatora akustycznego. Zadziałanie obu czujek uruchamia zegar, odliczający 30 sekund. Jeśli w tym czasie dym nadal unosi się w powietrzu, następuje uruchomienie akcji gaśniczej. Odpowiednie zaprogramowanie panelu zezwala na przekazywanie informacji o zdarzeniach po sieci IP. Dodatkowo zastosowanie modułu GSM pozwoli przekazywać informacje o zdarzeniu drogą SMS.
Skuteczność działania panelu gaśniczego FK-Rack zapewnia gaz FE-36TM - zamiennik halonu 1211.

ZALETY:
- budowa w formie jednego, monolitycznego panelu 19`` o wysokości 2,5U, optymalnie dostosowana do 19`` szaf typu RACK;
- gaszenie gazem FE-36TM, gwarantujące skuteczność i pełną ochronę czułych urządzeń elektronicznych;
- zewnętrzna wizualizacja procesu gaszenia w postaci diod i wskaźnika manometru, umożliwiająca stałą kontrolę pracy systemu.

ZASTOSOWANIE:
Panel gaśniczy FK-RACK przeznaczony jest do zabezpieczania sprzętu elektronicznego w 19`` szafach serwerowych typu RACK oraz szafach automatyki o objętości nie większej niż 3,0 m3.

Zapytaj o produkt
 
Znajdź konkretne rozwiązania dla Twojej branży:
Budownictwo Transport lądowy Transport morski Elektronika