Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Budownictwo

produkty

AQUAMIST HP - system gaszenia mgłą wodną

Wysokociśnieniowy system gaszenia mgłą wodną AQUAMIST HP zaprojektowany został jako zabezpieczenie przeciwpożarowe budynków zabytkowych i z cennymi eksponatami (biblioteki, archiwa, muzea), w których nie wolno użyć nadmiernej ilości wody lub chemicznych środków gaśniczych.

Instalacja składa się z zestawu hydroforowego, podłączonego do źródła wody, zbiornika z czynnikiem wyzwalającym (sprężony gaz) oraz rurarzu rozprowadzającego z dyszami.

SPOSÓB DZIAŁANIA:
System AQUAMIST HP pracuje automatycznie, po podłączeniu do instalacji Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP) lub zamontowaniu dysz z ampułkami reagującymi na wysokie temperatury. W przypadku wykrycia ognia uruchamiany jest hydrofor i uwalniany jest gaz, który rozbija wodę na mikrometrowej wielkości kropelki, które rozprowadzane są systemem rur i dysz. System może być również uruchamiany ręcznie.

ZALETY:
- wydajność - efektywność gaszenia instalacji zraszaczowej przy mniejszym zużyciu wody;
- elastyczność i dyskrecja - system można skutecznie zamontować we wnękach i zakamarkach, a niewielkie gabaryty pozwalają ukryć instalację;
- koszty - użycie mgły wodnej zapobiega zalaniu gaszonych pomieszczeń i urządzeń, co znacznie obniża straty po akcji gaśniczej;
- modyfikowalność - wystarczy podłączyć zbiornik ze środkiem pianotwórczym, by uzyskać inny charakter instalacji.

Zapytaj o produkt
 
powrót do serwisu głównego