Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Budownictwo

produkty
  • Aquamist LP w hangarze lotniczym
  • Aquamist LP w garażu podziemnym
  • Aquamist LP przy taśmie to transportu węgla
  • Aquamist LP w hali produkcyjnej
  • Aquamist LP - system detekcji
  • Aquamist LP - zawory
  • Aquamist LP - dysza napylająca w rurarzu rozprowadzającym
  • Aquamist LP - dysza napylająca (porównanie wielkości)
  • Aquamist LP - dysza napylająca
  • Aquamist LP - dysza napylająca
Pliki do pobrania

AQUAMIST LP

Niskociśnieniowy system gaszenia mgłą wodną AQUAMIST LP służy do zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektów przemysłowych i handlowych, o nietypowym układzie i z nieszczelnymi pomieszczeniami, w których nie można zastosować systemów z gazowymi środkami gaśniczymi. Składa się niewielkich wymiarów zestawu hydroforowego, który podłączany jest do źródła wody i rurarzu z dyszami napylającymi, które można rozprowadzić po pomieszczeniach z wnękami, zakamarkami, załomami i zwężeniami.

System AQUAMIST LP jest polecany do zabezpieczenia stacji metra, maszynowni, sterowni, obiektów przemysłu petrochemicznego, hal produkcyjnych, magazynów i składowisk, elektrowni i elektrociepłowni, tuneli drogowych i kolejowych, budynków handlowych i kościołów, czyli obiektów, których z uwagi na składowane materiały lub cenne wyposażenie nie można zalać.

SPOSÓB DZIAŁANIA:
System zadziała automatycznie po wykryciu pożaru przez istniejącą instalację czujek Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP) lub aktywizacji termoczułych ampułek w zamontowanych dyszach. Można również uruchomić instalację ręcznie. Gaszenie polega na odebraniu ciepła palącemu się materiałowi i zamknięcie dostępu tlenu do ognia przez generowaną mgłę wodną.

ZALETY:
- wysoka wydajność - woda rozdrabniana jest w specjalnych dyszach na mikrometrowe krople, co pozwala znacznie ograniczyć jej zużycie, w porównaniu z instalacjami zraszaczowymi i tryskaczowymi;
- niewielkie wymiary i elastyczność - niskociśnieniowa pompa ma nieduże gabaryty i zastępuje drogie przepompownie systemów gaszenia wodą, a szeroka gama dysz (52 rodzaje) pozwala na dobranie systemu idealnie do potrzeb bezpieczeństwa i wymagań Klienta, podłączenie zbiornika ze środkiem pianotwórczym pozwala zaś na łatwą zmianę charakterystyki systemu;
- ograniczenie kosztów w wyniku akcji gaśniczej - po zastosowaniu mgły wodnej pomieszczenia i obiekty wystarczy przetrzeć, gdyż nie zalewa ona gaszonych urządzeń jak instalacje tryskaczowe lub zraszaczowe.

Zapytaj o produkt
 
powrót do serwisu głównego