Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Budownictwo

produkty
  • Pyrocool

Pyrocool

Pyrocool to wydajny i w pełni bezpieczny dla środowiska środek pianotwórczy typu AFFF o konsystencji pseudoplastycznej cieczy. Całkowita nietoksyczność i biodegradalność pozwala zakwalifikować go do ekologicznych środków gaśniczych. Przeznaczony jest do gaszenia pożarów typu A i B, szczególnie łatwopalnych cieczy, które nie rozpuszczają się w wodzie, jak np. benzyna i nafta. Nie może być jednak stosowany do gaszenia urządzeń elektronicznych.

Pyrocool, tworząc mgłę wodną, odbiera ciepło z płonącej cieczy i uniemożliwia dalszy rozwój pożaru. Na gaszonych powierzchniach osiada w formie filmu, izolując źródło ognia od powietrza. Dzięki temu zapobiega ponownemu zapłonowi i rozprzestrzenianiu się pożaru. Może być używany jako źródło piany ciężkiej.

Oferujemy Państwu Pyrocool 1% lub 3%, który dostarczamy w zbiornikach o pojemności 20, 60, 200 i 1000 litrów. W oryginalnym, zamkniętym opakowaniu może być magazynowany co najmniej 10 lat, bez szkody dla swoich właściwości gaśniczych. W celu uzyskania piany wystarczy połączyć go z wodą wodociągową, wodą słoną lub słodką.

Zapytaj o produkt
 
powrót do serwisu głównego