Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Elektronika

produkty

Aktywna Linia Samogasząca ALS

Aktywna Linia Samogasząca ALS została skonstruowana specjalnie z myślą o zabezpieczeniu urządzeń elektronicznych pod napięciem, zamkniętych w szafach, obudowach lub mniejszych pomieszczeniach. Zapewni skuteczną ochronę przeciwpożarową serwerów, UPS-ów, skarbców, bankomatów, centrali telefonicznych i szaf sterowniczych.

System ALS działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania. Zbudowany jest ze zbiornika z gazem FE-36TM, do którego podłączony jest detektor ciepła w postaci przewodu polimerowego. Detektor rozprowadza się równomiernie wewnątrz np. szafy serwerowej, aby był blisko wszystkich potencjalnych zarzewi ognia. W momencie pojawienia się podwyższonej temperatury lub płomieni, detektor pęka dokładnie w miejscu przegrzania, wyrzucając gaz FE-36TM wprost na źródło ognia i gasząc go w zarodku. Dodatkowe zastosowanie zaworu elektromagnetycznego pozwala podłączyć ALS do centrali istniejącego w obiekcie systemu sygnalizacji pożaru lub autonomicznego sygnalizatora optyczno-dźwiękowego. W ten sposób informacja o przeprowadzonej akcji gaśniczej zostaje przekazana do odpowiednich służb.

Skuteczność systemu ALS zapewnia zastosowany środek gaśniczy - gaz FE-36TM - niezwykle skuteczny zamiennik halonu, w pełni bezpieczny dla ludzi, środowiska i czułych urządzeń elektronicznych.

Zapytaj o produkt
 
powrót do serwisu głównego