Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Produkty

produkty

Gaz FM-200 - zamiennik halonu

Gaz FM-200® (HFC-227ea) to niezwykle skuteczny zamiennik halonu, w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska. Doskonale sprawdza się w gaszeniu pożarów grup A, B i C, w tym urządzeń elektrycznych pod napięciem.

Proces gaszenia gazem FM-200® polega na usunięciu energii cieplnej z płomieni, co całkowicie powstrzymuje reakcję spalania. Już 10 sekund wystarczy, aby gaz osiągnął stężenie wystarczające do ugaszenia ognia. Wyładowanie gazu nie wiąże się z gwałtownym spadkiem temperatury, eliminuje zatem niebezpieczeństwo narażenia skóry na bolesne i trudne do wyleczenia odmrożenia oraz ryzyko trwałego uszkodzenia urządzeń elektronicznych i elektrycznych

Gaz FM-200® nie przewodzi prądu, jest bezwonny i bezbarwny, dzięki czemu zapewnia całkowitą przejrzystość atmosfery podczas akcji gaśniczej. Po zastosowaniu odparowuje, pozostawiając suchą i czystą powierzchnię.

Ciśnienie robocze w zbiornikach z gazem FM-200® wynosi 24 bar. Oznacza to, że systemy gaśnicze wykorzystujące ten środek nie wymagają wydzielenia osobnego pomieszczenia do ich montażu oraz dodatkowych prac budowlanych związanych z montażem klap odprężających.

Gaz FM-200® wykorzystujemy w naszym Stałym Urządzeniu Gaśniczym SIEX.

Zapytaj o produkt
 
Znajdź konkretne rozwiązania dla Twojej branży:
Budownictwo Transport lądowy Transport morski Elektronika