Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Produkty

produkty
  • FRS-RACK2
  • FRS-RACK2
  • FRS-RACK2
Pliki do pobrania

Panel Gaśniczy FRS-RACK2

Panel gaśniczy FRS-RACK®2 to w pełni zautomatyzowane urządzenie gaśnicze o wysokości 1U, stworzone z myślą o kompleksowej i bezpośredniej ochronie przeciwpożarowej czułych urządzeń elektronicznych w szafach 19`` typu RACK.

SPOSÓB DZIAŁANIA:
FRS-RACK®2 składa się z modułu gaszenia, modułu zasilającego oraz w pełni wyposażonego, zautomatyzowanego systemu wykrywania pożaru, sterowania gaszeniem, bieżącej analizy odbieranych sygnałów i ich odpowiedniej komunikacji.

Umieszczony w panelu FRS-RACK®2 czujnik dymu stale analizuje przejrzystość powietrza. W momencie wykrycia dymu, czujnik przekazuje sygnał do płyty sterującej, co rozpoczyna proces gaszenia. Ze zbiornika uwalniany jest gaz, który za pomocą pompy tłoczony jest przez hermetycznie zamknięty system rurociągów, zawór elektromagnetyczny i dyszę, rozpylającą go pod ciśnieniem wewnątrz chronionej szafy rackowej. Jednocześnie uruchomiona zostaje odpowiednia sygnalizacja akustyczna oraz wizualna za pośrednictwem diod LED, umieszczonych na frontowej ścianie panelu, informująca o podjętej akcji gaszenia.

Układ sterowania monitoruje system zarówno podczas czuwania, jak i gaszenia. Unikalne wskazanie stanu sprzętu za pomocą diod sygnalizacyjnych LED na przedniej
ściance pozwala użytkownikowi na pełną kontrolę przez cały czas pracy urządzenia.

Skuteczność działania panelu gaśniczego FRS-RACK®2 zapewnia gaz FK-5-1-12 (nazwa chemiczna dla NovecTM 1230).

ZALETY:
- budowa w formie jednego, monolitycznego panelu 19`` o wysokości 1U, optymalnie dostosowana do 19`` szaf typu RACK;
- gaszenie gazem FK-5-1-12, gwarantujące skuteczność i pełną ochronę czułych urządzeń elektronicznych;
- zewnętrzna wizualizacja procesu gaszenia w postaci diod i wskaźnika manometru, umożliwiająca stałą kontrolę pracy systemu
- możliwość zdalnego nadzorowania działania panelu z poziomu przeglądarki, przez zewnętrzne systemy monitorowania lub dedykowany moduł.

ZASTOSOWANIE:

Panel gaśniczy FRS-RACK®2 przeznaczony jest do wykrywania pożaru, gaszenia i sterowania procesem gaszenia w szafach rackowych 19``, w szczególności w szafach telekomunikacyjnych, serwerowych i sterujących o kubaturze do 3m3. System zabezpiecza kompleksowo - wypełnia środkiem gaśniczym całą chronioną przestrzeń. Skutecznie gasi pożary grup A, B i C, w tym urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1kV.

 

Zapytaj o produkt
 
Znajdź konkretne rozwiązania dla Twojej branży:
Budownictwo Transport lądowy Transport morski Elektronika