Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Produkty

produkty
  • PK-50 agregat proszkowy Pliszka
Pliki do pobrania

PK-50 - agregat gaśniczy proszkowy

PK-50 to przewoźny agregat gaśniczy z proszkowym środkiem gaśniczym Purple-K. Urządzenie przeznaczone jest do gaszenia pożarów przemysłowych, w szczególności pożarów grupy B i C tj. cieczy palnych i gazów.

PK-50 zostało zaprojektowane do jednoosobowej obsługi. Agregat wyposażony jest w koła, które umożliwiają łatwy i szybki transport agregatu nawet po nieutwardzonej powierzchni. Dzięki długości węża, dedykowanej butli oraz zaprojektowanej prądownicy zapewnia wyrzut środka gaśniczego na dystans nawet 10 metrów zapewniając bezpieczeństwo prowadzenia akcji gaśniczej.

Zastosowany w urządzeniu proszek Purple-K jest najefektywniejszym proszkowym środkiem gaśniczym dla zagrożeń skroplonych gazów palnych oraz cieczy palnych. Podstawowym komponentem środka jest wodorowęglan potasu z domieszką wodorowęglanu sodu. Środek jest nietoksyczny i nie miesza się z większością cieczy tworząc bezwodną warstwę ochronną i izolując materiał palny od dostępu tlenu. Środek gaśniczy purple-k współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na polskim rynku środkami pianotwórczymi AFFF z certyfikatem CNBOP. Urządzenie PK-50 świetnie sprawdza się w zakładach chemicznych, rafineriach i portach przeładunkowych LNG.

Zapytaj o produkt
 
Znajdź konkretne rozwiązania dla Twojej branży:
Budownictwo Transport lądowy Transport morski Elektronika