Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Firma

Aktualności

SUG PLISZKA na FE-36 ochronił serwery firmy finansowej

Zaprojektowane i zamontowane przez nas stałe urządzenie gaśnicze na gaz FE-36™ zapobiegło pożarowi w serwerowni firmy finansowej z Gdyni. Decyzja dyrekcji firmy sprzed lat, o prewencyjnym montażu naszego systemu, okazała się słuszna. Zainstalowane zabezpieczenie przeciwpożarowe zadziałało, skutecznie chroniąc cenne dane osobowe i finansowe wielu firm i instytucji, będących  klientami firmy.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lutego. Ogień pojawił się po zwarciu w okablowaniu zasilającym, podczas standardowej pracy urządzeń serwerowych. SUG PLISZKA na gaz FE-36™ zadziałał natychmiast, gdy tylko czujniki wykryły pierwsze smugi dymu. Sygnał o pożarze został przesłany do centralki. Ta uruchomiła akcję gaśniczą, zwalniając elektrozawory w zbiornikach ze środkiem gaśniczym. Rozprowadzony specjalnymi dyszami gaz w ciągu kilku sekund wypełnił pomieszczenie i ugasił ogień w zarodku. Warto nadmienić, że w tym czasie serwery firmy pracowały bezustannie.

Zastosowanie czystego środka gaśniczego, jakim jest gaz FE-36™, pozwoliło ograniczyć do minimum straty związane z pojawieniem się ognia. Szybkość gaszenia (do 10 sekund), brak przewodzenia prądu oraz całkowite odparowanie po wyzwoleniu pozwoliły zachować ciągłość pracy urządzeń  elektronicznych i nie spowodowały żadnych zanieczyszczeń czy szkód związanych z samą akcją gaśniczą.

Po skutecznej akcji pracownik firmy natychmiast skontaktował się z nami i poinformował o zaistniałym zdarzeniu. Nasi monterzy skontrolowali instalację i zamontowali powtórnie, uzupełnione na nowo środkiem gaśniczym, zbiorniki. Dzięki sprawnemu działaniu w krótkim czasie udało się przywrócić pełne bezpieczeństwo przeciwpożarowe urządzeń i zgromadzonych w nich danych.

Warto, by wszystkie firmy zajmujące się choć w części gromadzeniem i przetwarzaniem danych, miały świadomość istniejącego zagrożenia i podejmowały działania prewencyjne. Konsekwencje spalenia serwerowni czy data center są przecież ogromne, zarówno w sensie finansowym, jak i wizerunkowym.A nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy może wybuchnąć ogień.

Znajdź konkretne rozwiązania dla Twojej branży:
Budownictwo Transport lądowy Transport morski Elektronika