Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Transport lądowy

produkty

Gaśnica GH-2x na środek czysty gaz FE-36

Gaśnica GH-2x to niezwykle skuteczne i poręczne urządzenie gaśnicze, dostępne tylko w naszej ofercie. Doskonale sprawdzi się jako dodatkowe zabezpieczenie rozdzielni elektrycznych, pojazdów szynowych, autobusów, wozów opancerzonych, czołgów czy samolotów. Skutecznie ochroni czułe urządzenia elektryczne i mechaniczne kabinach maszynistów, kierowców i pilotów, zupełnie nieszkodząc ludziom i pozwalając sprzętom na kontynuację pracy.

Czynnikiem gaśniczym zastosowanym w gaśnicy GH-2x jest gaz FE-36TM, który gasi poprzez usunięcie energii cieplnej z płomieni. Dzięki temu powstrzymuje reakcję spalania i zabezpiecza przed ponownym zapłonem.

W porównaniu z gaśnicami śniegowymi, GH-2x nie naraża skóry ludzkiej na niebezpieczne odmrożenia i nie powoduje szoku termicznego gaszonych urządzeń. Również przewaga GH-2x nad gaśnicami proszkowymi jest bezsporna - gaz FE-36TM jest bezbarwny, przez co nie utrudnia ewakuacji, a po zastosowaniu odparowuje, pozostawiając suchą i czystą powierzchnię. Ogranicza tym samym do minimum czas przestoju maszyn i urządzeń, które w przypadku użycia proszku wymagałyby bardzo długiego czyszczenia.

Niewielkie gabaryty i poręczna budowa gaśnicy sprzyjają swobodnemu użytkowaniu przez każdą, nawet nieprzeszkoloną osobę.

Zakres temperatur stosowania wynosi od -20°C do +60°C.

Zapytaj o produkt
 
powrót do serwisu głównego