Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Firma

Aktualności

Wakacje bezpieczniejsze również dzięki naszym działaniom

Ciepłe letnie dni i beztroska wakacyjnego wypoczynku sprawiają, że nietrudno o przypadkowe zaprószenie ognia. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć podczas Festynu Rodzinnego pt.: "Bezpieczne wakacje", zorganizowanego w sobotę, 29 czerwca przez Radio Gdańsk. W oliwskim zoo opowiadaliśmy o tym, jak nie dopuścić do zaprószenia ognia i - co ważniejsze - jak go skutecznie zwalczyć, gdy już się pojawi.

Nasze stoisko odwiedzały całe rodziny. Udostępniliśmy symulator pożaru, który gasili mali i duzi, w tym m.in. oficer Żandarmerii Wojskowej, ratownik medyczny i super bohater Bazer, a każdy chciał dostać pamiątkowy Dyplom Małego Strażaka. Omówiliśmy zasady i zaprezentowaliśmy środki do przeprowadzenia skutecznej akcji gaszenia samochodu, zaczynając od obowiązkowej gaśnicy proszkowej, przez dużo bardziej praktyczny spray gaśniczy aż po gaśnicę GH-2x i Aktywną Linię Samogaszącą (ALS) do samochodów naszpikowanych elektroniką. Na stoisku prezentowaliśmy różne ciekawostki gaśnicze, m.in. zestawy do gaszenia pianą z plecakiem i z pojemnikiem. Maluchy chętnie przymierzały plecak i inny sprzęt gaśniczy, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podczas festynu swoją inaugurację miał nasz blog firmowy - Akademia Bezpieczeństwa PLISZKA. To świeży projekt, który powstał, by w przystępnej i nieco luźniejszej formie edukować w kwestii bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Publikujemy tam ciekawostki związane z ochroną przeciwpożarową, komentarze do aktualnych wydarzeń oraz zdjęcia i klipy.
Wszystkich uczestników festynu zapraszamy do odnalezienia się w galerii zdjęć z naszego stoiska, której rozszerzoną wersję znajdziecie na www.akademia.pliszka.pl.

Znajdź konkretne rozwiązania dla Twojej branży:
Budownictwo Transport lądowy Transport morski Elektronika