Pliszka - inżyniering przeciwpożarowy

Firma

Aktualności

Wybuch w rozdzielni zabezpieczony przez SUG z FE-36™

Dyrekcja jednego z największych w kraju zakładów tłuszczowych wykazała się dużą świadomością zagrożenia pożarowego, zapobiegliwością i dbałością o mienie koncernu oraz bezpieczeństwo pracowników. Zdecydowała o zabezpieczeniu rozdzielni napięcia naszym Stałym Urządzeniem Gaśniczym PLISZKA na FE-36™. Jak się okazało słusznie, bo wskutek awarii doszło do wybuchu baterii kondensatorów w jednym z oddziałów koncernu.

System czujek sprzężony z centralą sterującą i automatycznym SUG-iem zareagował na wybuch jako potencjalne źródło ognia i gaz FE-36™ został wyzwolony, by nie dopuścić do pożaru. Można sobie tylko wyobrazić, co mogłoby się stać w zakładzie rafinacji tłuszczów, gdyby ogień rozprzestrzenił się na pomieszczenia produkcyjne. Straty finansowe z pewnością byłyby ogromne.

Tutaj należą się więc pochwały dyrekcji przedsiębiorstwa za dbałość o bezpieczeństwo przeciwpożarowe zakładu i wybór rozwiązania nowoczesnego, a przez to skuteczniejszego - Stałego Urządzenia Gaśniczego z czystym środkiem gaśniczym FE-36™. Gaz FE-36™ jest bowiem bezpiecznym dla środowiska zamiennikiem halonu, zachowującym jego skuteczność gaszenia pożarów grupy A, B i C oraz urządzeń pracujących pod napięciem do 110 kV. Należy do tzw. czystych środków gaśniczych. Po akcji odparowuje, nie grożąc uszkodzeniem precyzyjnych mechanizmów i czułej elektroniki, a przez to nie powoduje przestojów na wymianę zniszczonych elementów i sprzątanie pomieszczenia, jak po zastosowaniu systemów proszkowych, CO2 lub wodnych. Stałe Urządzenie Gaśnicze gasi ogień w chronionym pomieszczeniu w ciągu 10 sekund.
Doświadczenie pokazuje, że zagrożenia pożarowego nie można ignorować. Zabezpieczyć warto wszystkie wartościowe i ważne dla zapewnienia bezawaryjnego funkcjonowania zakładu urządzenia. Wydatek na automatyczne i inteligentne urządzenie gaśnicze typu SUG jest ułamkiem strat materialnych i wizerunkowych wywołanych ewentualnym pożarem, który może dotknąć każdego w najmniej spodziewanym momencie.

Znajdź konkretne rozwiązania dla Twojej branży:
Budownictwo Transport lądowy Transport morski Elektronika